Dažnai užduodami klausimai

DUK

Dažnai užduodami klausimai
1.Kaip gaminti elektros energiją namuose?

Norint saulės šviesos energiją panaudoti elektros energijos gamybai jums reikės saulės modulių, inverterio bei montavimo elementų. Tai pagrindiniai saulės elektrinės komponentai.

2.Ar mano stogas tinkamas įsirengti saulės elektrinę?

Tai klausimas, kurį sau turi užduoti kiekvienas, nusprendęs įsirengti saulės elektrinę. Norint, kad investicija atsipirktų ir saulės elektrinė būtų efektyvi geriausiai ją montuoti ant pietinio stogo šlaito. Nemažai svarbus ir pasvirimo kampas. Lietuvoje idealus pasvirimo kampas saulės energijai išgauti yra 35 laipsniai. Jeigu jūsų stogas nėra orientuotas į pietus jūs vis tiek galite montuoti saulės elektrinę, tiesiog jos efektyvumas bus šiek tiek mažesnis. Kreipkitės į mūsų komandą ir mes jums padėsime apskaičiuoti galimybes bei patarsime montavimo bei projektavimo klausimais.

3.Kokio galingumo saulės elektrinės man reikia?

Saulės elektrinės galią reikia rinktis pagal jūsų būsto elektros poreikius. Jeigu jūs būste gyvenate jau kurį laiką, ir norite įsirengti saulės elektrinę, jos galingumą lengvai galima parinkti pagal jūsų elektros sąnaudas. Jeigu planuojate įsirengti saulės elektrinę naujame būste, kreipkitės į mus ir mes padėsime jums pasirinkti optimalų variantą. Esant gerom sąlygom galime skaičiuoti, kad 5 kW saulės elektrinė pagamins 5000 kWh per metus, tačiau tai priklauso nuo tokių faktorių kaip stogo kampas ir orientacija, šešėliavimo įtaka.

4.Saulės elektrinė – ar tai ekonomiškai naudinga?

Saulės elektrinė – tai investicija kuri atsiperka. Šiuo metu saulės elektrinės vidutinis atsipirkimo laikas yra 8-10 metų, o pasinaudojus APVA skiriama parama atsipirkimo laikas sutrumpėja iki 5-7 metų. Be to kiekvienais metais brangstant elektros energijai jūsų sutaupymas didėja ir atsipirkimo laikas trumpėja. “Vilpra Energy” montuojamų saulės elektrinių tarnavimo laikas yra ne mažiau kaip 25 metai, todėl saulės elektrinė jums neš piniginę naudą ir tuo pačiu prisidėsite prie gamtos išsaugojimo, nes savo buityje naudosite atsinaujinančią energiją.

5.Kaip saulės elektrinės pagamintą elektros energiją naudoti visus metus?

Saulės elektrinės gamybos pikas yra pasiekiamas vasarą. Kadangi visos pagamintos energijos nesunaudojame iš karto, ją galime atiduoti į elektros tinklus pasaugoti. Tam yra naudojama dvipusė apskaita. Jūsų saulės elektrinę prijungiant prie elektros tinklo yra įrengiamas dvipusės apskaitos elektros skaitiklis, kuris skaičiuoja iš tinklo sunaudojamą bei į tinklą atiduodamą elektros energiją. Vasarą sugeneruotą elektros energijos perteklių jūs saugojate elektros tinkluose, o žiemą ją naudojate mokėdami tik už elektros energijos pasaugojimą. Šiuo metu atsiskaityti už pasaugotą elektros energiją galima pasirenkant vieną iš keturių elektrą gaminančių vartotojų atsiskaitymo būdų. Tinkamai pasirinkus atsiskaitymo būdą, už elektros energiją mokėsite iki keturių kartų mažiau. Svarbu, kad per metus pagamintą elektros energiją jūs galite išnaudoti iki sekančių metų kovo mėnesio. Likusi tinkluose elektros energija pasinaikina, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą elektrinės galią.

6.Kokie yra saulės elektrinės montavimo būdai?

Saulės elektrinės gali būti montuojamas ant šlaitinių arba plokščių stogų. Jeigu nėra galimybės sumontuoti ant stogo galime pasiūlyti sumontuoti saulės elektrinę ant žemės. Mūsų tiekėjų lankstumas bei inovacijos tikrai padės rasti reikiamą sprendimą jums.

7.Ar saulės elektrinė tilps ant mano stogo?

Įrengti saulės elektrinę ant standartinio stogo dažniausiai nekyla jokių problemų. 1 kW galios saulės elektrinė užima apie 5,5 m2 stogo, žinoma užimamas plotas priklauso nuo pasirinkto saulės modulio bei montavimo elementų tipo. Nesant pakankamai vietos ant vieno stogo, galima elektrinę montuoti ant kelių. Tai leidžia padaryti šiuolaikiniai inverteriai, turintys kelis nepriklausomus žiedus elektrinės apjungimui (MPPT).

8.Kaip aš galiu saugoti gamtą įsirengęs saulės elektrinę?

Saulės elektrinės pagaminama energija yra švari, kadangi jos gamybos procese nėra į aplinka skleidžiama jokia tarša. Taip galite prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir klimato kaitos sulėtinimo, nes 1 kW saulės elektrinė gali padėti sutaupyti iki 500 tonų CO2 per metus.

9.Kiek laiko užtrunka įsirengti saulės elektrinę?

Saulės elektrinėms iki 30 kW nereikalingi leidimai bei projektų derinimai, todėl darbus galima atlikti pakankamai greitai. Pavyzdžiui 5 kW saulės elektrinę sumontuoti užtenka ir vienos dienos. O visa saulės elektinės įsirengimo eiga, nuo pasiruošimo, montavimo iki elektrinės pridavimo elektros tinklams, gali užtrukti iki 30 dienų. Mes visą reikiamą įrangą turime savo sandėliuose, todėl galime operatyviai reaguoti ir prisiderinti prie kliento poreikių. Apsisprendus montuoti saulės elektrinę suderiname su montuotojais jums tinkamą datą ir atvykę atliekame visus reikiamus darbus, jums tereikia stebėti, kaip įrengiama saulės elektrinė. Saulės elektrinės virš 30 kW reikalauja daugiau pasiruošimo, todėl kiekvieno projekto terminai derinami individualiai su klientu.

10.Kas yra saulės energijos akumuliatoriai (kaupikliai)?

Energijos kaupikliai (baterijos) yra sudedamoji saulės elektrinės dalis, skirta sugeneruotos elektros energijos perviršio saugojimui. Taip saugomos elektros energijos nereikia atiduoti pasaugojimui atgal į elektros tinklus. Jei įsirengdami saulės elektrinę įsirengsite ir baterijas, Jums nereikės prijungti savo saulės elektrinės prie bendrojo elektros tinklo ir mokėti energijos pasaugojimo mokesčio. Jūs naudosite savo sugeneruotą elektros energiją tuo metu, kai saulės elektrinė negamins elektros energijos, taip pat būsite aprūpinti elektros energija netikėtai nutrūkus energijos tiekimui.

11.Ar elektromobilio krovimo stotelę galiu įsirengti pats?

Elektromobilių krovimo stotelę įrengiantis žmogus turi turėti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos išduotą Elektros įrenginių įrengimo atestatą. Jei stotelė bus įrengta savarankiškai tikėtina, kad nebus gauta valstybės numatyta kompensacija.

12.Kodėl netinka paprasta rozetė ir laidas automobiliui įkrauti?

Elektromobilio baterijos krovimas iš įprastos buitinės rozetės ne tik reikalauja daug laiko, bet taip pat yra rizikinga – ji gali perkaisti ir kilti gaisro pavojus. Tai ypač aktualu senų namų gyventojams, kuriuose elektros instaliacija nėra atnaujinta ilgą laiką.
Įrengus elektromobilio įkrovimo stotelę, nėra jokios gaisro rizikos, o baterijos įkrovimo procesas žymiai pagreitėja.